خانه / آیین زندگی / دشمنان قیام
دشمنان قیام 1

دشمنان قیام

تحریف‌کنندگان انقلاب امام حسین (ع) و کاسبان نام او، خطرناک‌ترین دشمن امام‌ (ع) هستند! درحالی‌که، اتفاقاً قاتلان کربلا «کم‌خطرترین» دشمنان امام (ع) بوده‌اند. امام حسین (ع) سه گروه دشمن دارد؛

  1. آنان که او را کشتند. این دسته کم‌خطرترین دشمنان هستند، چون تنها جسم امام را که محدود بود، کشتند.
  2. آنان که تلاش کردند آثار امام (ع) را محو کنند؛ قبر امام (ع) را ویران کردند و از آمدن زائران جلوگیری کردند و کسانی را که در اطراف قبر آن امام (ع) زندگی می‌کنند، مورد آزار و اذیت قراردادند. خطر این دسته بیشتر از دسته اول است، ولی نتوانستند کاری از پیش ببرند.
  3.  آنان‌ که کوشیدند اهداف قیام امام (ع) و ابعاد آن را تحریف کنند؛ این دسته سوم خطرناک‌ترین دشمنان امام (ع) هستند، آنان‌ که کوشیدند اهداف امام حسین (ع) و ابعاد انقلاب حسینی را تحریف کنند و آن را ابزار کسب و درآمد خود قرار دهند و بهره‌برداری‌های بی‌ارزش از آن کنند و یا آن را مورد سوء‌استفاده برای منافع شخصی قرار دهند. اینان تلاش کردند بالاترین بُعد حسینی یعنی هدف نهضت حسینی را از بین ببرند.

من از خودم و شما سؤال می‌کنم: ما از روز عاشورا چه بهره‌ای برده‌ایم؟ چه سودی به‌دست آورده‌ایم؟ چه استفاده‌ای در عرصه عمومی و چه استفاده‌ای درزمینهٔ فردی برده‌ایم؟ اگر استفاده نبرده باشیم و تنها گریه کرده باشیم، من به‌ شما خبر می‌دهم که این کار سودی ندارد؛ ما از کدام دسته هستیم؟ از کسانی که گریه می‌کنند و امام (ع) را می‌کشند؟ روشن است که امام (ع) الآن نیست تا کسی او را بکشد، ولی چیزی گران‌بهاتر و مهم‌تر از خود امام (ع) در دستان ماست؛ کرامت امّت حسین، مقدّسات حسین. اگر ما گریه کنیم، ولی درعین‌حال برای تضعیف اهداف امام (ع) تلاش کنیم؛ اگر گریه کنیم و در صف باطل باشیم؛ اگر گریه کنیم، ولی گواهی دروغ بدهیم؛ اگر گریه کنیم، ولی به‌دشمنان کمک کنیم و به‌اختلاف و تفرقه در جامعه خود دامن بزنیم؛ اگر گریه کنیم، ولی گناهانمان بیشتر شود، در این صورت ما گریه می‌کنیم، ولی درعین‌حال حسین را نیز می‌کشیم؛ زیرا تلاش می‌کنیم هدف حسین را از بین ببریم که گران‌بهاتر از خود اوست. ان‌شاء‌الله که ما از این دسته نیستیم. [۱]

[۱] کتاب سفر شهادت، گفتارهای امام موسی صدر درباره‌ قیام عاشورا و ابعاد و نتایج و پیامدهای این نهضت، ترجمه‌ مهدی فرخیان و احمد ناظم، انتشارات موسسه فرهنگی تحقیقاتی امام موسی صدر.

 

باکس شناور "همچنین ببنید"

کوفه

شهر نیرنگ‌ها ۱

آیا اهل کوفه برای همیشه مردمانى با ویژگى‏ هاى منحصربه‌ فردند؟ چرا آنان با امام …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *