خانه / گردشگری / اماکن دیدنی / جزیره سوکوترا؛ جزیره مرغان بهشتی

جزیره سوکوترا؛ جزیره مرغان بهشتی

جزیره, سوکوترا, جزیره, مرغان, بهشتیرفتن به این سرزمین در حقیقت ریسک بزرگی است چرا که جاده ای وجود ندارد. جزیره سوکوترا جایی که شما باید با چشمتان ببینید تا باور کنید.ما برخی جاهای دیگر زمین را نیز دیده ایم مثل دریاچه نمک بولیوی، یا ریچارد استراکچر (جایی در کشور موریتانی، گودالی وجود دارد که گفته می شود در اثر برخورد یک شهاب سنگ به وجود آمده است. گودال Richard Structure با قطری حدود ۳۰ مایل از فضا هم قابل رویت است. این گودال در جنوب غربی صحرای ساهارا قرار دارد. اما هر قوم و ملتی با تصوّری که از منظره های دنیا داشته باشند با دیدن این منطقه  شاخ در می آورند. چیزی به اسم نرمال و معمولی در این جا وجود ندارد.

تصوّر کنید که در سوکوترا از خواب بیدار شوید و بخواهید که نگاهی به اطراف بیندازید. بعد از این که از خشک زدگی ناشی از ناباوری بیرون آمدید به این نتیجه می رسید که یا به کره خاکی دیگری منتقل شده اید و یا در دوره دیگری از تاریخ زمین زندگی می کنید. در مرحله بعدی باید سعی کنید که حقیقت این جزیره را درک کنید. جزیره ای که از ۴ تکه جزیره این منطقه است و از لحاظ جغرافیایی از سرزمین اصلی افریقا مدت ۶ یا ۷میلیون سال است که جدا شده است.مثل جزیره گالاپاگوس، این سرزمین شامل ۷۰۰ گونه نادر گیاهی و جانوری است.که ۳/۱ آن ها مختص همین منطقه هستند یعنی در جای دیگری در زمین نمی توانید آن ها را پیدا کنید. آب و هوا به شدّت نا ملایم و خشن است، بسیار خشک و گرم است.گیاهان این منطقه طولانی ترین طول عمر و میزان پیشروی را دارند.در اقیانوس هند به فاصله ۲۵۰ کیلومتری از سومالی و ۳۴۰ کیلومتری یمن واقع شده است، سواحل شنی پهناور آن به فلات های آهکی می رسد که مملو از غار های متعدد است.برخی از این غار ها ۷ کیلومتر طول دارند و کوه های آنجا ۱۲۵ متر طول دارد.

نام سوکوترا از زبان سانسکریت گرفته شده است و به معنی سرزمین برکت یا سعادت معروف است آیا این اسم به دلیل سواحل زیبای آن است؟ آیا به دلیل منحصر بفرد بودن آن و یا آرامش بیش از حدی است که دارد؟ و یا اینکه به دلیل گیاهان دیوانه کننده ایست که شما را به هوس می اندازد؟ گیاهان با قیافه عجیب و غریب.آیا اینها ساخته از عشق و یا الهام گرفته از رازی نامعلومند؟ به سوکوترا بگوییم ” کوه های دیوانگی” درختان این جا و گیاهان این سرزمین در کلّ دوره جغرافیایی خود در تنهایی به سر برده اند و برخی گونه های آن ها تا ۲۰۰ میلیون سال عمر دارند.

با این که این سرزمین ۴۰ هزار سکنه دارد دولت یمن تازه ۲ سال پیش ساخت اولین جاده را آن هم به کمک یونسکو شروع کرده است. در صورتی که  این سرزمین میراث طبیعی جهان است. سواری با شتر را ترجیح دهید که بالا و پایین می پرد و خیلی هم یواش است تازه ابعاد آن هم ۴ در ۴ است.بسیار آرام و صلح طلب است. اگر یک زمانی فکر سفر به این مکان را در سر داشتید خانه های ساحلی اطراف اقیانوس را از یاد نبرید با وجود این که این سرزمین در برابر توریسم ترمز کرده است و مردمش زندگی و شیوه معیشتی خودشان را دارند. این جزیره بهشت مرغدار است.باور کنید.با ۱۴۰ گونه مختلف از پرندگان.که ۱۰ تا از هرکدام در هیچ جای جهان وجود ندارد.چکاوک سوکوترا، سار، کنجشک های معمولی، سینه سرخ و غیره نیز در این میان آن ها وجود دارد که در هیچ جای دنیا پیدا نمی شود. چمدان های خود را ببندید. سفر شما هم نیاز به ویزا ندارد!

منبع:

Dark Roasted Blend

باکس شناور "همچنین ببنید"

کشور قهوه

کشور قهوه

جمهوری فدراتیو برزیل، بزرگ‌ترین و پرجمعیّت‌ترین کشور آمریکای جنوبی است، پایتخت آن برازیلیا و زبان …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *