شهر رویاها

شهر رویاها

شهر رویاهادر نیویورک(New York)، همهمه عظیمی از انواع فعالیت هاست. همین ویژگی خاصّ آن را به یکی از مهم ترین شهرهای جهان تبدیل کرده است. در هرگوشه از شهر یک جای دیدنی وجود دارد و واقعا وقت کافی نخواهید داشت تا آن همه زیبایی را بینید. امکانات تعطیلاتی نیویورک بی شمار است. گروهی برای لذّت بردن از نمایش های برادوی می آیند.(۱) جمعی دیگر فقط برای خرید و بسیاری هم برای تماشای چشم اندازهای آن، مانند: مجسمه آزادی، ساختمان امپایر استیت(Empire State)، پل بروکلین، پارک مرکزی، مکان های تاریخی و چندین و چند موزه جهانی. هر زمان از سال و هرساعت از روز امکان گشت در این شهر وجود دارد.(۲) این شهر، مرکز ایالت نیویورک، در شمال شرق ایالات متحده آمریکا قرار دارد. این کلان‌شهر، بزرگ ترین و پرجمعیت‌ترین شهر ایالت نیویورک و ایالات متحده آمریکاست که از ۵ناحیه شامل: برانکس، بروکلین، منهتن، کوینز و استیتن آیلند تشکیل شده‌است و بزرگ ترین مرکز تجاری ایالات متحده آمریکا، «شهر آسمان خراش ها» است. از نیویورک سیتی، کلان شهر چند ملیتی آمریکا با القاب: «اِمپایر استیت»، «سیب بزرگ» و یا «شهر رویاها» هم یاد می شود که در شب، جاذبه بصری فوق العاده زیبایی از زندگی شهری و مدرن انسان ها را تصویرسازی می کند. نیویورک(New York) محل زندگی میلیون ها انسان سرشناس، با استعداد، ثروتمند و مشهور است. حقایق جالب دیگری در مورد این شهر که احتمالا از آن ها اطلاع ندارید، این شهر شهری است با:

 1. قانون پیتزا
 2. لقب شهر رویاها
 3. منبعِ بهترین های جهان
 4. تنوّع و اختلاف گویش ها
 5. ارزان ترین شهر در تاریخ
 6. منبع شمش طلای جهان
 7. سرمای شدید در زمستان
 8. دارنده پناهگاه های لوکس
 9. چیدمان های هنری مخفی
 10. دارنده نخستین خانه سفید
 11. نگهدارنده بقایای دیوار برلین
 12. گورستان ها تبدیل شده به پارک
 13. گاو چران هایی در بلوارهای مرگ
 14. دارنده نخستین پارک زیرزمینی جهان
 15. جمع آوری و انهدام تکنولوژیک زباله ها
 16. معمای انعکاس نور خورشید در منهتن
 17. دارنده مشهورترین مجسمه دنیا آزادی
 18. دکه های شیک برای غذاهای ساده خیابانی
 19. داشتن قدیمی ترین روزنامه دنیا؛ نیویورک سیتی
 20. لقب داده شده به شهر آسمان خراش ها و برج ها
 21. داشتن امتیاز تاکسی های ۱میلیون دلاری و ۱,۴۰۰,۰۰۰دلار هزینه
 22. مشهور به مرکز وحشت و جرم در خلال دهه های ۷۰ تا ۹۰میلادی(۳)
 23. داشتن ایالتی در شمال شرقی امریکا، به نام ایالت نیویورک(New York)
 24. داشتن قطب صنعت داروسازی امریکا در نیوجرسی(West New York)(4)
 25. محل چاپ نیویورک تایمز(The New York Times) روزنامه معتبر آمریکایی(۵)
 26. مقرّ تیم‌های اتحادیه ملی بسکتبال آمریکا( New York Knicks) نیویورک نیکس(۶)
 27. نداشتن شعبه «وال مارت» در نیویورک، بزرگ ترین شبکه فروشگاه های زنجیره ای مواد غذایی و هایپرمارکت ها در سراسر جهان(۷)

برای اطلاع بیش تر رجوع کنید به: اهفکت

۵مِهر مصادف با ۲۷سپتامبر روز جهانی گردشگری
 پانویس:
 1. امپایر استیت(The Empire State Building) بُرجی ۱۰۲طبقه تجاری، در محله منهتن نیویورک آمریکا قرار دارد. ساختمان امپایر استیت در طول سال‌ها به «نماد کلان‌شهر نیویورک» تبدیل شده‌است. این برج از ۱۹۳۱تا ۱۹۷۲ و تا پیش از ساخته شدن مرکز تجارت جهانی، بلندترین آسمان‌خراش جهان محسوب می‌شد.(آشنایی با ساختمان امپایر استیت)
 2. تئاتر برادوی(Broadway Theatre) که اغلب آن را به طور خلاصه برادوی نیز می‌خوانند، به اجراهای نمایشی‌ای گفته می‌شود که در منطقهٔ تئاتری خیابان برادوی، در منهتنِ نیویورک، در یکی از ۴۰سالن تئاتر حرفه‌ای با ۵۰۰صندلی یا بیش تر از آن اجرا می‌شود. بسیاری تئاتر برادوی را، در کنار تئاتر وست اند لندن، محل اجرای بهترین نمایش‌های تجاری در میان کشورهای انگلیسی‌زبان می‌دانند. منطقهٔ تئاتری برادوی یکی از جذابیت‌های توریستی شهر نیویورک است. بر اساس گزارش برادوی لیگ، نمایش‌های برادوی در ۲۰۱۱معادل ۱٫۰۸۱میلیارد دلار و در ۲۰۱۰، ۱٫۰۳۷میلیارد دلار بلیط فروختند. در ۲۰۱۱، تئاتر برادوی ۱۲٫۱۳میلیون نفر بیننده داشت.
 3. اگر فیلم دارو دسته نیویورکی، به کارگردانی مارتین اسکورسیزی با بازی لئوناردو دی کاپریو و کامرون دیاز را دیده باشید، احتمالا تصور می کنید دارو دسته «خرگوش های مرده» در این فیلم تخیلی بوده و واقعیت نداشته، اما باید بگوئیم این گَنگ در قرن ۱۹م. در نیویورک وجود داشته اند. این شهر در خلال دهه های ۷۰ تا ۹۰م. به مرکز وحشت و جرم شهرت داشت.
 4. نیویورک غربی(نیوجرسی؛ West New York) شهری در ایالت نیوجرسی کشور ایالات متحده آمریکا است که جمعیت آن در سرشماری سال ۲۰۱۰میلادی، ۴۹٬۷۰۸نفر بوده‌است.
 5. محل چاپ نیویورک تایمز(The New York Times) روزنامه معتبر و مشهور آمریکایی است، که مرکز آن در شهر نیویورک قرار دارد و هر روزه به طور هم‌زمان در ایالات متحده آمریکا و در دیگر نقاط جهان، چاپ و منتشر می‌شود.
 6. نیویورک نیکس(نیکز؛ New York Knicks) از تیم‌های حاضر اتحادیه ملی بسکتبال آمریکا است و مقر آن در نیویورک قرار دارد.
 7. بزرگ ترین شبکه فروشگاه های زنجیره ای مواد غذایی و هایپرمارکت ها در سراسر جهان، یعنی «وال مارت» که به عنوان بزرگ ترین شرکت جهان بر پایه میزان درآمد نیز شناخته می شود، در نیویورک هیچ شعبه ای ندارد.

منابع:

 1. ohfact
 2. شهر مهاجرپذیر

باکس شناور "همچنین ببنید"

سفر

احکام سفر

رفتن از شهری به شهر دیگر، مسافرت کردن، مسافرت رفتن، سفر رفتن، کوچیدن، مهاجرت کردن …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *