خانه / مناسبت ها / شمسی / معلّم انقلاب

معلّم انقلاب

راز, موفقیت, امام خمینی

به ما ملّت تفهيم کردند که ما مى ‏توانيم خودمان کار کنيم؛ خودمان تلاش کنيم؛ خودمان بسازيم؛ خودمان قاعده‏ ى سازندگى و توليد و مصرف را – که همان فرهنگ ماست – بنيان گذارى کنيم. ما بايد اين را در همين دوران سازندگى هم به کار بگيريم.

علمدار اسلام
امروز هم در دنيا اسلامى که با ظلم و زورگويى درافتد و چپاول گرى و فساد را محکوم کند، وجود دارد. اين اسلام بايد در انتظار دشمنى ابرقدرت  ها و امريکا و صهيونيست ها و کمپاني هاى غارتگر عالم و سلاطين فاسد و رؤساى مفسد امروز دنيا باشد. روزى که ما پشت سر حضرت امام خمینی رحمةالله علیه عزيز و علمدار اسلام ناب، شعار هاى اسلام واقعى را مطرح مى‏کرديم، مى‏دانستيم که دشمن ها و قدرت ها و ابرقدرت ها در مقابل ما صفّ‏ آرايى مى ‏کنند. در صدر اسلام هم همين‏ گونه بود. آن روزى که يهودي ها و منافقان و کفار و مشرکان، اطراف مدينه‏ى پيامبر را محاصره کردند و جنگ احزاب و خندق را به وجود آوردند، مؤمنين واقعى گفتند: هٰذا ما وَعَدَنَا اللَّهُ وَرَسولُهُ؛ اين، چيز تازه ا‏يى نيست. خدا و رسولش به ما گفته بودند که بد ها و شرير ها و فاسد ها عليه شما هم دست خواهند شد.(*) بنابراين، آن ها چون صدق وعده‏ى الهى را ديدند، ايمانشان قويتر شد. هرجا که اسلام واقعى آشکار شد، اگرچه قدرت هاى خبيث و پليد در مقابل آن صف‏آرايى کردند، اما انسان هاى پاک و دل هاى مطهر و روح هاى صاف و فطرت هاى پاک و ناآلوده، با همه‏ ى توان و وجود از آن حمايت کردند.

  • چرا صد ها ميليون مسلمان در سرتاسر عالم، به خاطر درگذشت يک انسان، اين ‏طور عزادار و داغدار شدند؟
  • چرا ۱۰ميليون انسان عزادار در ايام رحلت حضرت امام خمینی رحمةالله علیه  کرد پيکر مطهر آن بزرگوار جمع شدند و آن‏ گونه بر سر و سينه‏ ى خود مى ‏زدند؟

محبوبيّت حضرت امام خمینی رحمةالله علیه ما به خاطر چه بود؟ جواب، يک کلمه است: به خاطر اسلام. حضرت امام خمینی رحمةالله علیه خود آن بزرگوار اين نکته را به ما ياد داد و خود او به ما فهماند و تأکيد کرد که به خاطر اسلام، خدا دل ها را متوجّه انقلاب و رهبر و ملّت ايران کرد.آن چيزى که به پا ها و دل  هاى شما قوّت داد، تا بتوانيد راه هاى طولانى را طى کنيد و به اين‏جا بياييد، اسلام ناب و مدافع مظلوم و ناسازگار با ظالم بود. اين اسلام است که دل  ها را جذب و جمع مى‏ کند و نيرويى عظيم و شکست‏ناپذير به وجود مى ‏آورد. راز اصلى همين نکته است، که ما بايد آن را درست درک کنيم و هميشه به ياد داشته باشيم. (۱)

معلّم انقلاب
بعد از انقلاب، انقلاب و معلّم انقلاب – که حضرت امام خمینی رحمةالله علیه بزرگوار ما بود – به ما ملّت تفهيم کردند که ما مى ‏توانيم خودمان کار کنيم؛ خودمان تلاش کنيم؛ خودمان بسازيم؛ خودمان قاعده‏ى سازندگى و توليد و مصرف را – که همان فرهنگ ماست – بنيان گذارى کنيم. ما بايد اين را در همين دوران سازندگى هم به کار بگيريم. ما هرگز به داشته‏ هاى ديگران پشت نمى ‏کنيم. هر کسى هرچه دارد؛ چه علم، چه امکانات، چه تکنولوژى و موجودى فنى او – وقتى که ناگزير باشيم – اگر بتوانيم همه‏ ى آن ها را در خدمت هدف هاى خودمان قرار بدهيم، لحظه ‏يى دريغ نخواهيم کرد. ما همه‏ ى اين ها را بايستى وسيله و پلى براى جوشيدن استعداد سازندگى از درون کشور قرار بدهيم. هرجا که مى ‏توانيم در داخل کشور توليد کنيم، بايستى اين را بر استفاده‏ ى از مصنوعات خارجى ترجيح بدهيم. هر چيزى که در داخل کشور توليد مى‏شود، براى ما مبارک‌تر از مشابه خارجى آن است؛ حتّى اندکى بهتر از آن که از دست ديگرى و دروازه ا‏يى از دروازه‏ هاى کشور وارد بشود. (۲)

پانویس:

*. وَلَمّا رَأَى المُؤمِنونَ الأَحزابَ قالوا هٰذا ما وَعَدَنَا اللَّهُ وَرَسولُهُ وَصَدَقَ اللَّهُ وَرَسولُهُ ۚ وَما زادَهُم إِلّا إيمانًا وَتَسليمًا؛ (امّا) مؤمنان وقتی لشکر احزاب را دیدند گفتند: «این همان است که خدا و رسولش به ما وعده داده، و خدا و رسولش راست گفته‌اند!» و این موضوع جز بر ایمان و تسلیم آنان نیفزود.(سوره مبارکه الأحزاب آیه ۲۲)
۱٫ فرازي از بيانات مقام معظّم رهبري در مراسم بيعت روحانيون و مسئولان و مردم استان هاي فارس، هرمزگان، شهرهاي قزوي، تاکستان و …. ۲۱/۴/۱۳۶۸
۲٫ فرازي از بيانات رهبر معظّم انقلاب اسلامي در ديدار با وزير، جمعي از مسئولان و کارشناسان وزارت نفت و … ۱۲/۹/۱۳۷۰

منبع:
پايگاه اطلاع رسانى دفتر مقام معظّم رهبرى(دام ظلّه الشّريف)؛http://www.leader.ir/tree/index.php?catid=71&nodeid=14024

باکس شناور "همچنین ببنید"

حقوق بشر آمریکایی

حقوق بشر آمریکایی

سال‌هاست که خلیج‌فارس شاهد حوادث بسیاری است؛ حوادثی که در آن رازهایی از رشادت‌ها و …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *