خانه / گردشگری / آداب سفر / بهترین و سالم ترین تفریح

بهترین و سالم ترین تفریح

 بهترین و سالم ترین تفریح
            بهترین و سالم ترین تفریح

سفرکردن از بهترین و سالم ترین تفریحات است و لذت خاص خود را دارد. شاید بتوان سفر با وسیله نقلیه شخصی را نوعی ماجراجویی نامید. خیلی ها از سفر کردن همین برایشان کافی است که در مناظر مختلف با ماشینشان بچرخند و از آن مکان سریع ردّ شوند و بعضی دیگر ترجیح می دهند شب را در آن مکان بین راه بمانند و کمتر رانندگی کنند. آیا می دانید کدام شهر می خواهید بروید و شب ها کجا می خواهید استراحت کنید؟ آیا از حساب بانکی تان خبر دارید؟ آیا از همین الان برای سفرتان برنامه ریزی کرده اید؟ اگر تاکنون برای برنامه ریزی سفرهای تابستانی طرحی نریختید، از همین الان برنامه ریزی را برنامه ریزی سفرهای تابستانی خودتان شروع کنید. در این میان نکته هایی که از اهمیّت خاصّی برخوردار است:

 • از خدا سفری خوش و آرام را درخواست نمایید.
 • درباره میزان هزینه های سفر، برنامه داشته باشید.
 • درباره زمان سفر و مدت اقامت، تصمیم قطعی بگیرید.
 • همه این رویاها با برنامه ریزی به خوبی قابل رویارویی است.
 •  به گونه ای برنامه بچینید که با تراکم دید و بازدید مواجه نشوید.
 • برنامه های آرام بخش خود مثل مطالعه را در سفر هم حفظ کنید.
 • صبر داشته  باشید و ناملایمات سفر را به کام خود و دیگران تلخ ننمایید.
 • کالای فرهنگی می تواند جایگزین مناسبی برای سوغاتی از سفر شما باشد.
 • به فرزندان خودتان آداب و رسوم در سفر و مهارت ارتباط با اقوام را آموزش دهید.
 • برای هر تصمیم مالی، به شرایط اقتصادی خودتان توجه کنید نه به انتظارات دیگران.
 • نیت شاد کردن دیگران و صله ارحام می تواند بهره وری سفر شما را چند برابر سازد.
 • امسال روز ازدواج و ولایت را هم در تعطیلات دارید و لازم است در برنامه در برنامه پولی خود ببینید.
برنامه ریزی برای سفر با اتومبیل در مسافرت تابستان
رفتن به مسافرت جاده ای در برنامه ریزی سفرهای تابستانی، از بهترین لذت های زندگی است. هیجان انگیز است که به درون ماشین خود بروید و یک ماجرا را آغاز کنید. بسیاری از مردم تصمیم می گیرند که فقط یکی دو روز رانندگی کنند و فقط جایی را ببینند که در نهایت به آن می رسند و بقیه هم ترجیح می دهند که یک مسافرت برنامه ریزی شده برای برنامه ریزی سفرهای تابستانی خود داشته باشند. بسیاری از مردم تصمیم هم می گیرند که در مناظر مختلف با ماشینشان بچرخند و از آن مکان سریع رد شوند و بعضی دیگر ترجیح می دهند شب را در آن مکان بین راه بمانند و کمتر رانندگی کنند. با صرف نظر از نحوه ی مسافرت با اتومبیل شخصی شما، چند راه پیشنهاد می شود که بتوانید یک مسافرت جاده ای خوب و شاد را برای سفرهای تابستانی خود برنامه ریزی کنید:
 1. مطمئن شوید که ماشینتان هیچ ایراد فنی ندارد.ممکن است هرچه به ایام سفرهای تابستانی نزدیک تر می شویم تعمیرگاه ها شلوغ تر شوند پس از همین الان از صحت کارکرد ماشینتان مطمئن شوید.حتی اگر همین اواخر ماشینتان را معاینه فنی کرده اید اما عقل سالم بر این گواه است که مجدد ماشینتان را به یک تعمیرگاه مطمئن برده و از هر نظر آن را چک کنید.به این ترتیب با خیال راحت تری می توانید به سفر بروید.
 2. بودجه سفرتان را از الان کنار بگذارید. به یاد داشته باشید که برای سوخت، غذا، تهیه مکان برای خوابیدن، خرید سوغات و یا خدای ناکرده موارد اورژانسی پول لازم دارید پس بهتر است فکر هزینه سفر را کامل بکنید. ضمن این که از الان برنامه ریزی کند که مدت زمان سفرتان چندروز است و تعداد افرادی که با شما همسفر سفرهای تابستانی می شوند چند نفرند.
 3. در برنامه ریزی سفرهای تابستانی نقشه فراموشتان نشود. هر چقدر هم که مسیر را می شناسید و به آن آگاهی دارید بهتر است که نقشه ای همراه خودتان بردارید که خدای ناکرده گم نشوید و بیهوده وقتتان تلف نشود. می توانید از نقشه های آنلاین استفاده کنید و پرینتی از آن ها تهیه کنید و همراه خود ببرید. موبایل های جی پی اس دار هم کمک بسیار زیادی در پیدا کردن مسیر خواهند کرد.
 4. چمدان هایتان را چند روز قبل از سفر ببندید. چند روز مانده به سفر همه وسایلی که احتمال می دهید در حالت عادی و یا اورژانسی به دردتان می خورد را بردارید و داخل چمدانتان قرار دهید.
 5. در برنامه ریزی سفرهای تابستانی موسیقی برای بین راه نشاط آور است. مجموعه ای از آهنگ های مورد علاقه تان تهیه کنید و در راه گوش دهید البته نه با صدای زیاد!
 6. موارد بهداشتی را رعایت کنید. در سفر برای این که خدای ناکرده بیمار نشوید مدام دست هایتان را با آب و صابون بشویید و تمام موارد بهداشتی را رعایت کنید. در خوردن غذا و انتخاب رستوران دقت ویژه ای به خرج دهید.
 7. در برنامه ریزی سفرهای تابستانی، در آغاز روز سفر با امید به خدا و دلی شاد حرکت کنید و از سفرتان نهایت لذت را ببرید.

معرفی بهترین مکان های تفریحی برای تابستان

باکس شناور "همچنین ببنید"

گام دوم انقلاب

گام دوم انقلاب

انقلاب کبیر اسلامی ایران در حالی چهلمین سالگرد پیروزی خود را پشت سر گذاشت و …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *