خانه / آیین زندگی / جوانِ امروز
جوان امروز

جوانِ امروز

جوان امروز

با توجّه به نقش و جایگاه جوانان و اعتماد به این نسل، نشان از کشوری موفّق در تمام مراحل؛ علمی، سیاسی، اقتصادی، فرهنگی و اجتماعی دارد. جمهوری اسلامی ایران بارها و بارها با اتکاء به جوانان، موفّق به پیروزی‌های گسترده‌ای در زمینه‌های مختلف شده، همان طور که قبل و بعد از انقلاب و هم چنین در ۸سال دفاع مقدّس نقش پر رنگ جوانان را که با بصیرت و آگاهی نسبت به مسائل پیرامون خود وارد عرصه شدند و صاحب پیروزی‌های مداوم گردیدند. امروز هم جوانان در صف اول مبارزه هستند، چرا که آنان همانند گذشته، سه اصل کلّی را سرلوح تلاش های خودشان قرار داده اند:

 1. ایمان راسخ به خداوند
 2. وحدت بین تمام اقشار جامعه
 3. به کار گیری هدایت و رهنمودهای حضرت امام خمینی(ره) و مقام معظّم رهبری

برخی از جمله‌های منتخب و برگزیده از بیانات حضرت آيت‌الله‌العظمی سيّدعلی خامنه‌ای(مد‌ّظلّه‌العالی) با توجّه به نقش و اهمیّت «جوان» در کشور، به شرح ذیل آمده است:

بسم الله الرّحمن الرّحیم

جوانان عزیز دانشجو
زمان کنونی و تحوّلات آن، انتظاراتی از جوانان را تعریف می‌کند که در دوران‌های گذشته وجود نداشت یا شناخته نبود. جوان دانشجو باید آن تحوّلات و این انتظارات را به درستی بشناسد و خود را آماده سازد. انجمن‌های اسلامی و فضای دینی در آن، می‌تواند در این آمادگی، شما را یاری دهد. نقطه‌ی اصلی آن است که کار را برای خدا و به شوق انجام وظیفه بکنید. اگر این توفیق را یافتید هدایت الهی هم به کمک شما خواهد آمد، ان شاء الله. سعادت همه‌ی شما را از خداوند متعال خواهانم.

سیّدعلی خامنه‌ای
۴ بهمن‌ماه ۱۳۹۶

جوانِ امروزمرکز اسلامی امام علی(ع)، ۵۲مین نشست اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانشجویان اروپا، وین

 • نسلِ جوان تشنه‌ی حقیقت، فهمیدن و آگاه شدن است.(۱)
 • جوانِ امروز احتیاج دارد به دین، به تقوا، به علم، به نشاطِ كار، به امانت، به عفّت، به انجام‌ خدمات اجتماعی و به ورزش؛ این ها خصوصیّاتی است كه جوانِ امروز به آن احتیاج دارد.(۲)
 • جوانِ امروز از جوانِ ۱۰سال و ۲۰سال قبل اگر سرحال‌تر و بانشاط تر و پرانگیزه‌تر نباشد، کمتر نیست. این نشانه‌ی حرکت به جلوی ملّت ایران و عقب‌نشینی دشمنان است.(۳)
 • جوان های مؤمنِ امروز ما و كسانی كه دل در گرو انقلاب دارند، كه نه امام را دیدند، نه انقلاب را درك كردند، نه دوران دفاع مقدس را دیدند، انگیزه‌شان، همّتشان از جوان های دوره‌ی دفاع مقدّس بیش تر نباشد، كمتر نیست؛ این را بنده از روی علم و اطّلاع عرض می كنم؛ تحلیل و حدس نیست.(۴)
 • جوانان با بصیرت و آگاهی نسبت به مسائل پیرامون خود، وارد عرصه مبارزه شدند و صاحب پیروزی‌های مداوم و گسترده‌ای در زمینه‌های مختلف شدند. (۵)
 • جوانِ دانشجو باید زمان کنونی و تحوّلات آن را بشناسد و خود را آماده سازد.(۶)

نظرات، انتقادات و … خود را از طریق بخش دیدگاه‌ها با ما مطرح و مطالب خود را به نشانی ادمین کانال : @yomnaadmin  ارسال فرمایید.

تلگرام

در تلگرام همراه با ما t.me/Yomna_ir

پانویس:

 1. بیانات در دیدار اعضای ستادهای نمازجمعه (۱۳۸۱/۰۵/۰۵)
 2. بیانات در دیدار ۵۰هزار فرمانده بسیج سراسر کشور (۱۳۹۲/۰۸/۲۹)
 3. بیانات در دیدار جمعی از مردم و خانواده شهدا و ایثارگران (۱۳۹۰/۱۲/۱۰)
 4. بیانات مقام معظّم رهبری مدّ ظلّه در دیدار اقشار مختلف مردم‌ (۱۳۹۲/۰۲/۲۵)
 5. بیست و پنج توصیه مقام معظّم رهبری مدّ ظلّه العالی به جوانان، باشگاه خبرنگاران جوان
 6.  پیام حضرت آیت الله خامنه‌ای رهبر معظّم انقلاب اسلامی به نشست اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانشجویان در اروپا

جوان امروزمنابع:

 1. رهبری
 2. جماران
 3. پارس نیوز
 4. ایسکا نیوز

باکس شناور "همچنین ببنید"

مَرْکَبِ الهی

مَرْکَبِ الهی

وسیله و مَرْکَبی که در سفرهای زمینی و آسمانی از آن پیامبر (ص) کمک گرفت …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *