خانه / مناسبت ها / شمسی / روز اول مهر،روز بازگشایی مدرسه‌ها

روز اول مهر،روز بازگشایی مدرسه‌ها

پیامبر(ص) فرمود: «هرکس در پی آموختن دانش باشد، بهشت در پی اوست.»

 

روز, اول, مهر, بازگشایی, مدرسه«اکنون بر معلّمان متعهد و مسؤول دبستانی و دبیرستانی است که با کوشش خود جوانانی را تحویل دانشگاه ها دهند که با آگاهی از انحرافات گذشته دانشگاه،بر فرهنگ غنی و مستقل اسلامی ایران تکیه کنند و بر اساتید متعهد است که…جوانانی متعهد نسبت به مصالح کشور و آگاه به اهداف اسلام تحویل جامعه دهند و مطمئن باشند که با این خدمت،استقلال و آزادی کامل میهن عزیزشان تضمین خواهد شد…».۱

 
 

کفش‌هایم کو؟ باید سفر کنم؛باید از تاریکی بگریزم؛باید پلی تا خورشید بزنم! همسفران! درنگ کنید؛من هم مسافر نورم.من هم می‌خواهم دریچه‌ای به نور بگشایم؛مگر نه این که «دانش،نور است و خداوند،آن را در قلب هرکسی که بخواهد می‌تاباند»؟من هم برای همایش بزرگ نور،دعوت نامه دارم.من هم می‌خواهم میهمان جشن شکوهمند «مهر» شوم.

 
 

این جا،فراوانی فرشته است؛فرشتگانی که با شوق،بال گشوده‌اند برای مسافران دانش؛برای مسافران نور؛مگر نه این که حضرت صادق آل محمّد ع فرمود:«فرشتگان با خشنودی،بال هایشان را برای جوینده علم می‌گسترند»؟

 
 

این جا،به هر سمت زمین که چشم می‌چرخانی،موسیقی «سلام»را می‌شنوی که برایت نواخته می‌شود؛مگر شکافنده دانش ها،حضرت باقرالعلوم علیه‌السلام نفرمود:«همه جنبندگان زمین حتی ماهیان دریا،بر جوینده دانش،درود می‌فرستند»؟

 

… و من با شوق،راهی سفر می‌شوم؛سفر به دریای دانش و می‌دانم که در پناه عنایت خداوندم.هم‌سفران! درنگ کنید؛من نیز در جست‌وجوی دانشم.

 

روز اول مهر،روز بازگشایی مدارس

 

آغاز سال تحصیلی میلیون ها دانش آموز ایرانی بر تمامی معلّمان،مربّیان و دانش آموزان کشور مبارک باد.

 

پی‌نوشت:

 

۱ . فرازی از پیام امام خمینی(ره)به مناسبت آغاز سال تحصیلی،صحیفه نور،ج۹،ص۶۵ .

باکس شناور "همچنین ببنید"

مدافعان انقلاب

مدافعان انقلاب

راز شگفت و بزرگ قیام عاشورا، نه مشمول مرور زمان می‌شود، نه از جلوه و …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *