خانه / سلامت / بهداشت جسم / هضم سریع غذا با تمر هندی

هضم سریع غذا با تمر هندی

هضم, سریع, غذا, تمر, هندیاگر مایلید غذایی كه می خورید زود هضم شود، مقدار كمی تمر هندی همراه یا بعد از غذا بخورید.تمر هندی به دلیل آن كه فاقد سدیم و سرشار از پتاسیم است فشار خون را پایین می آورد، جوش و خروش های جلدی و التهاب ناشی از آن را كاهش می دهد، ضمن آن كه برطرف كننده تنگی نفس (از گرمی) هم هست.این میوه دارای ویتامین C و مواد معدنی همچون آهن است و برای افراد سیگاری كه ویتامین C بدن آن ها به شدت تحلیل می رود، موثر است، همچنین ویتامین C موجود در این میوه خاصیت آنتی اكسیدانی دارد و به جذب آهن، ترمیم زخم ها و حفظ و نگهداری عروق خونی كمك بسیاری می كند.تمر هندی از نظر طب قدیم ایران سرد و خشك است. خوردن تمر هندی باعث پایین آمدن تب می شود. به هضم غذا كمك می كند. تمر هندی خنك كننده بدن است و برای رفع تشنگی مفید است.دل به هم خوردگی و تهوع را برطرف می كند. پوست تمر هندی رفع كننده اسهال است. بهترین طریقه استفاده از تمر هندی این است كه این ماده را در آب خیس، سپس آن را صاف كنید و با نبات بخورید. دم كرده تمر هندی نیز اثر ملین دارد.برای تهیه دم كرده یك قاشق غذاخوری تمر هندی را با نیم لیتر آب جوش مخلوط كنید وبه مدت یك ساعت بگذارید بماند، سپس این دم كرده را در طول روز مصرف كنید.تمر هندی را بپزید و ضماد از آن درست كنید. این ضماد را روی ورم و قسمت های دردناك بدن بگذارید.

تركیبات شیمیایی تمر هندی

قسمت گوشتدار میوه دارای كمی قند و پكتین و همچنین اسید سیتریك، اسید مالیك، تارتارات و اسید پتاسیم است، در پوست درخت تمر هندی مقداری تانن وجود دارد. سرشاخه های جوان وسبز این درخت دارای مقدار زیادی ویتامین های گروه B است.

مضرات

تمر هندی برای ریه و طحال خوب نیست و در اشخاصی كه ریه و طحال ضعیف دارند، خوردن آن موجب بروز عوارضی در بدن می شود. این گونه اشخاص بهتر است كه تمر هندی را با كتیرا و یا خشخاش بخورند.

منبع: کیهان/دوشنبه ۹ خرداد ۱۳۹۰/شماره ۱۹۹۳۹

باکس شناور "همچنین ببنید"

دعای هفتم

دعای هفتم

امام سجاد (ع) در ۱۰ فراز از دعای هفتم به آسان شدن دشواری‌ها با رحمت …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *